Czytających: 3360

Wałbrzych/Kraj: Dęby na podium

Poniedziałek, 27 czerwca 2022, 11:39
Aktualizacja: 11:41
25 czerwca drużyna Dęby–Wałbrzych w składzie: Tadeusz Gałuszkiewicz, Kazimierz Jacak, Mirosław Kaszubowski i Kazimierz Urbaniak – zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Petanque Weteranów w Szczecinie /kat. wiek. od 55 lat/.

Kazimierz Urbaniak jako strzelec wstawiał wyjątkowo dużo kar, Kazimierz Jacak /puenta i strzał/, natomiast Mirek Kaszubowski i Tadeusz Gałuszkiewicz / najstarszy Zawodnik w Klubie i w Polsce - 92 lata/ zabłysnęli znakomitą puentą.

Na tym nie koniec, tydzień wcześniej w weekend, Dęby również stanęły na podium. 18 czerwca rozegrano VIII Mistrzostwa Powiatu Górowskiego w Petanque. Nasza Dębowa Para - Beata i Kazimierz Urbaniak - stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Hubert Maciejewski i Stanisław Grzesik zajęli miejsce 5-te, Kazimierz Jacak i Mirosław Kaszubowski miejsce 9-te, a Heniu Ziomek i Tadeusz Gałuszkiewicz miejsce 14-te. Warto podkreślić, iż organizatorzy turnieju uhonorowali najstarszego zawodnika - naszego 92-letniego Dęba - Tadeusza!

Tego samego dnia, kolejne Dęby - Ewa i Heniu Linderowie - zajęły IV-te miejsce w Turnieju Petanque "TUR Cztery Pory Roku - Lato" w Bornem Sulinowie.