• Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Godz. 20:14
  • Imieniny: Radomira, Tomasza, Walerego
  • Czytających: 8321
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Detyna zmienił zdanie i zostaje. Gajewska nową wiceprzewodniczącą

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 29 stycznia 2014, 15:44
Aktualizacja: 23:03
Autor: PAW
Fot. PAW
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Jerzy Detyna wycofał swój wniosek o rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady.

Przypomnijmy, że podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Jerzy Detyna oznajmił, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego rady. Dziś Jerzy Detyna zmienił zdanie.
- Zaszły spore zmiany związane z moimi obowiązkami służbowymi, a ponadto otrzymałem wiele maili oraz ciepłych słów od sporej grupy osób, które zachęcały mnie, bym nie rezygnował z tego stanowiska – mówi Detyna. – To utwierdziło mnie w przekonaniu, że powinien pełnić tę funkcję do końca kadencji.

Pozostali radni ze spokojem przyjęli tę informację. Na krótką ocenę zdecydował się jedynie Marek Tarnacki.
- To, co się dzieje w Zarządzie Powiatu i w grupie osób, które decydują o tym, co się w powiecie dzieje, to hucpa polityczna – twierdzi Tarnacki. – Dotychczas Zarząd bardzo mało zajmuje się problemami powiatu i dlatego wzywam wszystkich do merytorycznej pracy, bo te problemy się nawarstwiają. Moim zdaniem to dobrze, że Jerzy Detyna zdecydował się pozostać na tym stanowisku, bowiem z koalicji żaden inny radny na tę funkcję się nie nadaje.

Podczas sesji wybrano również nowego wiceprzewodniczącego. Po tym, jak z tej funkcji zrezygnowała radna Beata Żołnieruk, nie było drugiego wiceprzewodniczącego (został bowiem tylko Jarosław Janiszewski). Dziś radni zgłosili na to stanowisko dwie kandydatury: Longina Rosiaka i Elżbietę Gajewską. Stosunkiem głosów 9-7 zwyciężyła Gajewska i to ona będzie teraz wiceprzewodniczącą.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ona 29-01-2014 18:41
Za podjecie słusznej decyzji słowa uznania dla Pana Przewodniczącego oraz gratulacje dla nowej Pani Wiceprzewodniczącej - wygrał rozsądek.
~meksyk 29-01-2014 23:19
Już przeprosili się z p. Szełemejem? Znowu p. Detyna jest zafascynowany prezydentem Wałbrzycha? Ciekawe do kiedy? Pewnie do następnej bury ze strony "cysorza" za brak odpowiedniego podporządkowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group