Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5812
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dorośli czytali dzieciom

Czwartek, 13 czerwca 2024, 12:40
Autor: red
Wałbrzych: Dorośli czytali dzieciom
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Za nami uroczystości czytelnicze z okazji finału kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom 2024”.

Miejscem spotkania było IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego, które było partnerem akcji i współorganizatorem przedsięwzięcia. Udział w wydarzeniu wzięli zaproszeni goście, między innymi: posłowie, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, samorządowcy oraz rodzice, uczniowie i nauczyciele wałbrzyskich szkół podstawowych.

Po 2 latach przerwy, spowodowanej pandemią, wałbrzyska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wznawia działania na rzecz rozwoju czytelnictwa, pod auspicjami Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Tegoroczna kampania społeczna „Cała Polska Czyta Dzieciom” odbywała się pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”, nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

- Z przyjemnością co roku uczestniczę w akcji Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku czytaliśmy „Lokomotywę” Juliana Tuwima zaproszonym przedszkolakom i uczniów w IV Liceum Ogólnokształcącym. To piękna inicjatywa. Zachęcajmy dzieci do czytania od najmłodszych lat - mówi prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
8
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group