Czytających: 4287

Europa: Druga porażka

Czwartek, 25 lipca 2013, 10:49
Aktualizacja: 10:49
Nie wiedzie się koszykarzom AZS PWSZ Wałbrzych na Akademickich Mistrzostwach Europy w Chorwacji. Nasi ponieśli drugą porażkę.

W drugim meczu rywalem Akademików z Wałbrzycha był Uniwersytet Split, a więc gospodarz turnieju mistrzowskiego.

Już w pierwszej kwarcie rywale z Chorwacji wypracowali 11-punktową przewagę. Nasz zespół grał źle zarówno w obronie jak i w ataku (12-23). W drugich 10 minutach gra wałbrzyszan wyglądała znacznie lepiej. Wreszcie nasz zespół zaczął trafiać do kosza rywala. Przewagi jednak nie udało się znacząco zmniejszyć (33-43).

Trzecia kwarta to powtórka pierwszych 10 minut. PWSZ znów robił mnóstwo błędów, a gracze ze Splitu spokojnie powiększali przewagę. Różnica z minuty na minutę wzrastała i na koniec trzeciej kwarty miejscowi prowadzili już 72-44 i było praktycznie po meczu.

Ostatnie 10 minut to kontrolowanie wydarzeń na parkiecie przez Chorwatów. Nasi nadal grali bardzo słabo. Skuteczność mieliśmy na bardzo niskim poziomie, a gra obronna też nie wyglądała najlepiej. Ostatecznie przegraliśmy 54-95.

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Split 54-95 (12-23, 21-20, 11-29, 10-23)