Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 1686
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drzwi Otwarte w Publicznym Gimnazjum Dwujęzycznym nr 12 w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 marca 2013, 15:26
Autor: Michalina
Fot. Michalina
16 marca, W Publicznym Gimnazjum Dwujęzycznym nr 12 w Wałbrzychu odbył się Dzień Otwarty, podczas którego szóstoklasiści oraz ich rodzice mogli zdobyć niezbędne informacje na temat rekrutacji do tej szkoły, zapoznać się z ofertą edukacyjną, możliwościami dydaktycznymi, sukcesami uczniów, czy też programem zajęć pozalekcyjnych.

W auli szkoły miało miejsce spotkanie z dyrektorem szkoły- Oksaną Citak, następnie odbył się pokaz artystycznych zdolności uczniów. Po części oficjalnej, każdy osobiście mógł zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami, pracownikami i uczniami, by przekonać się, że 12 gimnazjum to właściwe miejsce, by spędzić w nim kilka kolejnych lat.

Dyrektor szkoły zapoznała kandydatów do szkoły i ich rodziców z ofertą gimnazjum, siatką godzin w poszczególnych klasach, ideą nauczania dwujęzycznego (wyróżniającego szkołę spośród wszystkich innych w regionie i nadającą jej specjalizację). Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też na czym polega proces przystosowywania szkoły do wymogów programu Matury Międzynarodowej realizowanego w szkole. Oksana Citak pochwaliła się również sukcesami uczniów w konkursach interdyscyplinarnych na terenie całej Polski i przedstawiła, jak wysoko szkoła plasuje się w rankingach.

-Przede wszystkim jesteśmy wiarygodni- wszystko to, o czym mówimy, realizujemy w rzeczywistości- podsumowała swoją wypowiedź dyrektor ZS nr 1, ale rodziców nie trzeba było to tego przekonywać- wszyscy zdawali się być pewni, że ta szkoła byłaby właściwym wyborem, a wiadomość o możliwości utworzenia dodatkowego oddziału szkolnego wzbudziła spore zainteresowanie.

Później odbył się pokaz pracowni artystycznych- koła tanecznego i teatralnego, a następnie wręczenie nagród w konkursie Disce Puer Junior. Po spotkaniu każdy indywidualnie poruszał się po szkole: można było zobaczyć wystawę „Jedynka”, zajrzeć do biblioteki, czytelni oraz kilku pracowni, gdzie nauczyciele opowiadali o nauce w szkole, projektach, które koordynują, czy też efektach swojej pracy z młodzieżą i gdzie czekały na uczestników Dnia Otwartego dodatkowe atrakcje.

Podczas sobotniego spotkania pracownicy szkoły przekonali szóstoklasistów i ich rodziców, że Gimnazjum Dwujęzyczne nr 12 to szkoła, która pomoże ukształtować ich przyszłość i da solidne postawy do dalszego rozwoju. Wyniki uczniów i realizacja planów absolwentów mówią same za siebie.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group