Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4655
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwa ciosy nożem

Poniedziałek, 15 maja 2023, 9:32
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Wałbrzych: Dwa ciosy nożem
Fot. KMP Wałbrzych
Kiedy przypadkowo spotkali się na jednej z ulic Piaskowej Góry, 30–latek sięgnął po nóż i dwukrotnie dźgnął nim pokrzywdzonego mężczyznę. Ciosy na szczęście okazały się niegroźne dla życia 36–latka, ale konieczna była jego wizyta w szpitalu.

Obaj wałbrzyszanie mijali się 4 maja w godzinach wieczornych przy ul. Kusocińskiego. To wtedy 30-latek zaatakował starszego o sześć lat mężczyznę. Pokrzywdzonemu ostatecznie udało się wsiąść do stojącej w pobliżu taksówki i odjechać. Chociaż ucieczka się udała, mężczyzna wcześniej dwukrotnie został raniony nożem. Konieczna była jego wizyta w szpitalu.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu, a także kryminalni wałbrzyskiej komendy jeszcze tego samego dnia rozpoczęli czynności operacyjne i procesowe w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Zebrany w ciągu kolejnych dni materiał dowodowy doprowadził mundurowych do jednego z mieszkań przy ul. Hirszfelda. To właśnie tam mieszkał sprawca przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany 11 maja w godzinach popołudniowych.

W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że był skonfliktowany z pokrzywdzonym, gdyż ten spotykał się z jego partnerką.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu 30-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym zastosował w stosunku do wałbrzyszanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
4
15%
Złości
18
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group