Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3684
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwoje kierujących zatrzymanych po spożyciu alkoholu podczas „Trzeźwego poranka”

Wtorek, 31 października 2017, 11:25
Aktualizacja: 13:28
Autor: red
Wałbrzych: Dwoje kierujących zatrzymanych po spożyciu alkoholu podczas „Trzeźwego poranka”
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci wałbrzyskiej drogówki przebadali blisko 500 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu podczas poniedziałkowej akcji pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze ujawnili dwoje uczestników ruchu drogowego, którzy za kółko swoich samochodów wsiedli po spożyciu alkoholu.

Wzmożona działania mundurowi przeprowadzili na ulicy Andersa w Wałbrzychu. W grupie wszystkich przebadanych kierujących była 60-letnia wałbrzyszanka. Utraciła ona uprawnienia kategorii „B”, gdyż kierowała samochodem mając 0,73 promila alkoholu we krwi. U drugiego z kierujących, który jechał „na podwójnym gazie”, badanie potwierdziło 0,38 promila alkoholu we krwi. W trakcie kontroli okazało się, że 30-letni mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, gdyż posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Przypomnijmy, że akcje „Trzeźwy poranek” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu można spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group