Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4470
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszywa pomoc

Poniedziałek, 14 marca 2022, 6:40
Aktualizacja: 12:12
Autor: red
Wałbrzych: Fałszywa pomoc
Fot. KMP Wałbrzych
Odwiedzała mieszkającą na Piaskowej Górze 69–latkę, bo ta na co dzień potrzebowała pomocy. Okazało się, jednak że plan 30–letniej opiekunki był zupełnie inny. Zamiast wspierać schorowaną seniorkę, wałbrzyszanka postanowiła pod jej nieobecność – kiedy ta trafiła do szpitala – po prostu ją okraść.

Dzielnicowi pierwszego komisariatu o sprawie zostali powiadomieni w miniony czwartek. Z uzyskanych na miejscu zdarzenia informacji policjanci ustalili, że pokrzywdzona 69-latka przebywała przez ostatni dni w szpitalu, a jej opiekunka miała klucze do mieszkania. Kobieta postanowiła wykorzystać nieobecność seniorki i zabrała pieniądze w kwocie 1200 złotych, telefon komórkowy oraz dokumenty.

Bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia mundurowi udali się na Biały Kamień, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 30-latkę. W trakcie przesłuchania podejrzana złożyła wyjaśnienia i przyznała się do popełnienia przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli skradziony dokument oraz urządzenie. Gotówkę wałbrzyszanka zdążyła już wcześniej wydać. Kobieta stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
2
20%
Złości
5
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group