Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3299
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszywe dane

Czwartek, 12 września 2019, 14:43
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 8:48
Autor: red
Wałbrzych: Fałszywe dane
Fot. KMP Wałbrzych
45–letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za znęcanie się nad inną osobą, został w miniony wtorek po południu zatrzymany przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna próbował oszukać funkcjonariuszy podając fałszywe dane personalne.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 10 września około godziny 13:30 zostali wezwani na interwencję na ul. 1 Maja. Mężczyzna, z którym wykonywali czynności, nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Podał jednak funkcjonariuszom swoje dane personalne. Policjanci szybko ustalili, że taka osoba nie istnieje, a mężczyzna to 45-latek poszukiwany przez sąd w celu osadzenia go w zakładzie karnym na najbliższe 12 miesięcy za znęcanie się nad inną osobą.

To nie był jednak koniec kłopotów 45-latka. Poinformowani o zatrzymaniu mężczyzny policjanci drugiego komisariatu udowodnili wałbrzyszaninowi popełnienie kolejnych przestępstw. Kilka dni temu podejrzany włamał się do trzech samochodów - zaparkowanych na terenie jednego z zakładów wulkanizacyjnych działających w Wałbrzychu - i wykradł z nich 4 akumulatory oraz 120 litrów oleju napędowego, powodując straty w kwocie ponad 2500 złotych. Dodatkowo w skupie złomu zagroził pracownicy pozbawieniem życia, gdyż ta nie chciała przyjąć towaru podejrzewając, że pochodzi on z kradzieży.

W toku wykonanych czynności 45-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Działania operacyjne przeprowadzone przez funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania części utraconego mienia w postaci akumulatorów. Za kolejne popełnione przestępstwa zatrzymanemu, a przy tym poszukiwanemu 45 latkowi, grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group