Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5593
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gang włamywaczy

Poniedziałek, 1 lutego 2021, 7:33
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Wałbrzych: Gang włamywaczy
Fot. KMP Wałbrzych
Pięciu młodych mieszkańców Wałbrzycha trafiło w zeszłym tygodniu w ręce policjantów z drugiego oraz pierwszego komisariatu. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za serię kradzieży i włamań, których dokonali w ostatnich miesiącach w naszym mieście.

Policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w poprzedni wtorek przed południem zatrzymali 17-letniego wałbrzyszanina, któremu udowodnili zniszczenie gabloty wystawowej w jednym ze sklepów przy ul. 1 Maja w dzielnicy Sobięcin i dokonanie kradzieży różnego rodzaju telefonów komórkowych. W toku czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że nastolatek będąc jeszcze nieletnim – w okresie od października do grudnia 2020 roku – uszkodził jeden z samochodów zaparkowanych na terenie naszego miasta, podpalił kontener na śmieci, dokonał czterech innych włamań, w tym dwóch do pojazdów, a także kradzieży sklepowej.

W wyniku dalszych działań operacyjnych we wtorek wieczorem w ręce mundurowych z tej samej jednostki wpadli kolejni przestępcy – dwaj jego koledzy, którzy wspólnie z 17-latkiem dokonali włamania do gabloty przy ul. 1 Maja, skąd zniknęły telefony komórkowe. Pierwszemu z nich - 20-letniemu wałbrzyszaninowi - kryminalni z „dwójki” udowodnili dodatkowo, że w okresie od grudnia 2020 do stycznia 2021 roku dopuścił się szeregu przestępstw przeciwko mieniu. Z podejrzanym przeprowadzili eksperyment procesowy, który wykazał, iż było to sześć przestępstw kradzieży z włamaniem - w tym trzy na terenie prywatnych posesji do domów jednorodzinnych - oraz jedna kradzież elektronarzędzi. 20-latek odpowie również za kradzież dwunastu butelek napojów o smaku coli w jednym ze sklepów na terenie Wałbrzycha i kradzież trzydziestu czterech opakowań kawy. Mężczyzna dodatkowo podczas ucieczki z placówki handlowej uszkodzili bramkę kasową. Ponadto 20-latek w styczniu tego roku ukradł z kolejnego sklepu dwa roboty sprzątające, a w listopadzie zeszłego roku dokonał kradzieży zabawek z kolejnej placówki handlowej. Łączna wartość strat poniesiona przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 14 tysięcy złotych. Dodatkowo policjanci kryminalni pierwszego komisariatu analizując prowadzone przez siebie sprawy ustalili, że 20-latek odpowiedzialny jest za usiłowanie kradzieży elektrycznych szczoteczek do zębów o wartości blisko 600 złotych w następnej z placówek handlowych oraz kradzieży produktów spożywczych i przemysłowych w innym sklepie znajdującym się na terenie Wałbrzycha.

Trzeciemu z zatrzymanych – 21-latkowi - mundurowi drugiego komisariatu udowodnili natomiast współudział z 20-latkiem przy kradzieży 34 opakowań kawy z jednego ze sklepów oraz dodatkowo popełnienie czterech przestępstw kradzieży z włamaniem do piwnic i domku jednorodzinnego, kradzieży akumulatorów oraz zniszczenia mienia w postaci uszkodzenia zaparkowanego kolejnego pojazdu. Łączna wartości strat poniesionych przez pokrzywdzonych w wyniku działania przestępczego trzeciego z wałbrzyszan wyniosła około 12 tysięcy złotych.

Czwarty z zatrzymanych mężczyzn – również 21-latek – został zatrzymany przez policjantów zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu w zeszłą środę po południu. Policjanci udowodnili mu współudział w kradzieży 34 opakowań kawy w jednym z wałbrzyskich sklepów, a także włamanie do jednego z mieszkań w Wałbrzychu i kradzież stamtąd komputera stacjonarnego. Wałbrzyszanin odpowie również za cztery kradzieże z włamaniami do samochodów oraz piwnic, a także cztery kolejne kradzieże mienia, gdzie wartość strat wyniosła łącznie na rzecz pokrzywdzonych kolejne 20 tysięcy złotych.

Piąty z zatrzymanych, tym razem przez policjantów zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu, 20-latek, odpowie za kradzież słodyczy w jednym ze sklepów na Podzamczu, gdzie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 850 złotych.

W trakcie czynności procesowych wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Dodatkowo o losie 17-latka - za popełnienie czynów karalnych jako nieletni - zadecyduje sąd rodzinny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
43%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group