Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gapowiczka z kredytem

Wtorek, 14 września 2021, 9:35
Aktualizacja: 10:57
Autor: red
Wałbrzych: Gapowiczka z kredytem
Fot. KMP Wałbrzych
W wyniku działań operacyjnych i procesowych wczoraj wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą tym razem postawili zarzut oszustwa 34–letniej wałbrzyszance, która pod koniec listopada zeszłego roku doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem jedną z firm oferującą pożyczki, a mającą swój oddział w naszym mieście.

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 30 listopada 2020 roku podejrzana przekazał pracownikowi instytucji udzielającej pożyczek zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do zatrudnienia oraz wysokości osiąganych przez nią zarobków. Kobieta otrzymała wtedy kredyt gotówkowy w kwocie 700 złotych, ale nie zamierzała go spłacać. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Funkcjonariusze ustalili również, że 34-latka jest poszukiwana za trzykrotną jazdę na gapę koleją. Dlatego też wałbrzyszanka została osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy i niebawem zostanie przewieziona do Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższych 15 dni. Dodatkowo kobieta za oszustwo odpowie teraz kolejny raz przed sądem. Jej pobyt w więzieniu może się przedłużyć o 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
4
33%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group