Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3365
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: „Głuszyca na przedwojennej pocztówce” zafascynowała słuchaczy w CK–MBP

Niedziela, 21 września 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:07
Autor: red
REGION, Głuszyca: „Głuszyca na przedwojennej pocztówce” zafascynowała słuchaczy w CK–MBP
Fot. organizatorzy
Owacjami na stojąco dziękowali słuchacze Grzegorzowi Czepilowi za prelekcję o Głuszycy na dawnej pocztówce.

Część przedwojennych kart pocztowych z bogatej kolekcji prelegenta można obejrzeć w Galerii CK-MBP jeszcze przez najbliższy miesiąc. Kolejna prelekcja kolekcjonera już 9 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła wśród przybyłych do Centrum Kultury-MBP słuchaczy – i to zarówno mieszkańców gminy, jak i gości z gmin ościennych – prelekcja Grzegorza Czepila nt. Głuszycy ukazanej na pocztówkach z początku XX wieku.

Zamieszkały w Głuszycy Górnej kolekcjoner ma w swoich bogatych zbiorach ponad 700 kart pocztowych wydanych przed 1945 rokiem, a przedstawiających zarówno obecne miasto – Głuszycę, jak i znajdujące się w gminie wsie: Sierpnicę, Kolce, Grzmiącą, Głuszycę Górną oraz Łomnicę. Grzegorz Czepil podczas czwartkowej prelekcji z pasją i zaangażowaniem, a przede wszystkim z ogromną znajomością tematu, opowiadał o miejscach, budynkach i ulicach przedwojennej Głuszycy. Temat wzbudził wśród słuchaczy ogromne zainteresowanie, często włączali się w dyskusję, a na koniec zaproponowali, aby zorganizować kolejne spotkanie z kolekcjonerem – tym razem na temat wsi gminy Głuszyca ukazanych na pocztówkach z XX wieku.

Dopełnieniem prelekcji było otwarcie wystawy prezentującej Głuszycę oraz jej okolicę na przedwojennych kartach pocztowych. Ekspozycję można oglądać w Galerii CK-MBP jeszcze przez najbliższy miesiąc, a kolejne spotkanie z Grzegorzem Czepilem już 9 października o godz. 18. Wstęp wolny.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy i Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group