Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4597
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Groził policjantowi

Piątek, 23 kwietnia 2021, 14:13
Autor: red
Wałbrzych: Groził policjantowi
Fot. KMP Wałbrzych
36–latek odpowie przed sądem za kierowanie gróźb karalnych w internecie w kierunku do jednego z wałbrzyskich funkcjonariuszy.

Pod koniec marca na jednym z portali internetowych pod informacją prasową pojawił się komentarz, który zaciekawił śledczych wałbrzyskiej komendy. Okazało się, że padają w nim dane personalne jednego z funkcjonariuszy. We wpisie nieznana osoba kierowała w stosunku do policjanta groźbę pozbawienia życia. Policjant złożył więc zawiadomienie o możliwości popełnienia przez internautę przestępstwa, gdyż istniała obawa, że groźby te zostaną spełnione.

W toku wykonanych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy ustalili i wczoraj zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 36-letni wałbrzyszanin. Podejrzany usłyszał już zarzut kierowania w internecie gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariusza. Przyznał się do popełnienia czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

W związku z tym zdarzeniem warto po raz kolejny zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice. Nie ma przyzwolenia na hejt oraz mowę nienawiści. Pamiętajmy, ze w cyberprzestrzeni nikt nie jest anonimowy, każde zachowanie pozostawia swój ślad, a bezkarność osób łamiących prawo jest tylko pozorna, dlatego apelujemy do internautów o stosowanie się do ogólnie przyjętej netykiety oraz bezwzględnego przestrzegania przepisów prawa.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
5
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group