Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4665
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Grupa przestępcza wpadła w Wałbrzychu

Czwartek, 14 lipca 2022, 7:20
Aktualizacja: 10:24
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Grupa przestępcza wpadła w Wałbrzychu
Fot. KMP Wałbrzych
Lubińscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KMP w Wałbrzychu, rozpracowali grupkę osób dokonujących kradzieży z włamaniem do hurtowni i lokali usługowych na terenie Dolnego Śląska. Sprawcy zostali zatrzymani w Wałbrzychu, chwilę po próbie kolejnej kradzieży.

Na terenie Lubina, w miesiącu maju i na początku lipca, doszło do kilku włamań i kradzieży z hurtowni i lokali usługowych. Nad sprawą pracowali funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubińskiej komendy. W trakcie wykonywania czynności do tych zdarzeń, policjanci ustalili, że sprawcy włamywali się do pomieszczeń hurtowni, używając do tego łomu, a następnie zabierali stamtąd pieniądze lub całe kasetki i sejfy.

Funkcjonariusze analizując zgłoszone im zdarzenia ustalili, że do podobnych włamań dochodziło niemal na terenie całego Dolnego Śląska, m. in: Polkowic, Legnicy, Bolesławca, Wrocławia, Świdnicy i Jeleniej Góry. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, kryminalni ustalili podejrzanych o te czyny mężczyzn, którymi okazali się trzej mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez lubińskich i wałbrzyskich policjantów na terenie Wałbrzycha. Sprawcy próbowali włamać się do kolejnej hurtowni, lecz nie udało im się to, gdyż zostali spłoszeni przez ochronę. Z miejsca przestępstwa uciekli pieszo. Szybko zostali jednak namierzeni przez policjantów i zatrzymani.

Funkcjonariusze ujawnili pojazd, którym poruszali się sprawcy. W trakcie jego przeszukania, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli kominiarkę, łom, rękawice i gaz pieprzowy, Następnie, policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanych, gdzie znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 60 tysięcy złotych, pochodzącą z przestępstwa, a także sejf.

Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat , którzy usłyszeli już zarzuty. Będą odpowiadać za kradzieże i włamania, za co może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch sprawców, Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3 miesięcznego aresztu.

Twoja reakcja na artykuł?

23
49%
Cieszy
6
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
9%
Smuci
4
9%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group