Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2847
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Hiszpańskie O LE!" w Centrum WITOLD

Wtorek, 16 sierpnia 2016, 6:45
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Hiszpańskie O LE!" w Centrum WITOLD
Fot. UM Boguszów–Gorce
Za nami kolejna "Wakacyjna podróż dookoła świata" w boguszowskim centrum Witold.

Tym razem pod hasłem "Od hiszpańskich podbojów do chińskich wynalazków". Centrum Kulturalno – Kongresowe WITOLD zorganizowało niecodzienne warsztaty rękodzieła.

Dzieci projektowały i tworzyły różnobarwne stroje, ozdoby i biżuterię z różnych stron świata. Nie zabrakło hiszpańskich wachlarzy, kolczyków i czerwieni spódnic, były też Hawajki z kwiatami we włosach i kolorowymi naszyjnikami. Chinki i Japonki zachwycały swoimi spinkami we włosach i kimonami. Stroje indiańskie były kolorowe, przyozdobione różnobarwnymi pióropuszami, amuletami i bransoletami własnoręcznie zrobionymi przez dzieci i ich rodziców. Warsztaty były doskonałym pretekstem do uruchomienia dziecięcej wyobraźni oraz ujawnienia zdolności i umiejętności plastyczno-technicznych, muzyczno-ruchowych.

Wesołe pląsy w takt muzyki hiszpańskiej oraz bębnów indiańskich sprawiły dzieciom dużo radości. Energia i pomysły dzieci były też wykorzystane do zabaw, konkursów i gier sprawnościowych. Było gwarno, wesoło i kolorowo, dzieci poznały kulturę i ciekawostki z różnych stron świata. Hiszpańska Korrida i Indiański Taniec Słońca na pewno zapadną im w pamięci, a to wszystko za sprawą animacji przygotowanej przez Annę Barczuk pracownika CK-K WITOLD.

Na kolejną wakacyjną podróż z Centrum Witold zapraszamy 24.08.2016 r. godz. 12:00. Szczegóły na afiszach oraz stronie internetowej http://ckkwitold.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group