Czytających: 4662

Boguszów-Gorce: II liga piłki nożnej kobiet: AZS lepszy od Wrocławia

Poniedziałek, 2 września 2013, 13:59
Aktualizacja: 14:00
W meczu II ligi piłki nożnej kobiet, AZS PWSZ Wałbrzych pokonał 3–2 rezerwy AZS–u Wrocław.

Derbowy pojedynek przysporzył licznie zgromadzonej publiczności nie lada emocji. Dość powiedzieć, że dwukrotnie AZS wychodził na prowadzenie, a wrocławianki potrafiły za każdym razem wyrównać. Decydujące trafienie nasza drużyna zadała rywalkom dopiero w doliczonym czasie gry, gdy dobiegała końca 94 min. meczu.

Mecz od pierwszej minuty był bardzo szybki i pełen nieustępliwej walki. Nasze zawodniczki wyciągnęły wnioski ze słabo zagranego meczu z KKS Zabrze i z rozmachem rzuciły się na przeciwniczki. Te jednak wsparte 4 zawodniczkami z ekstraligowego zespołu nie przyjechały się tylko bronić, więc na boisku trwała walka o każdy centymetr boiska. Efekt był taki, że obu stronom w tej części meczu tylko po dwa razy udało się w poważniejszy sposób zagrozić bramkarkom rywalek.

Za to druga połowa przyniosła niesamowite wręcz emocje. W 49. minucie w zamieszaniu pod naszą bramką Pawlos wyłapała piłkę ratując nas przed utratą gola. Dwie minuty później Angelika Rubin z bliska zamiast do bramki trafiła w obrończynię wrocławianek i piłka wyszła na róg. Piłka trafiła do Brzeskiej, która oddała silny strzał, a tor lotu piłki zmieniła Kamila Pryk i wałbrzyszanki wyszły na prowadzenie. W 69 minucie ujrzeliśmy pięknego gola: Anna Kornak zdecydowała się na uderzenie z 35 metrów i piłka trafiła w samo okienko naszej bramki. To nie podłamało AZS PWSZ. Wręcz przeciwnie - cztery minuty później piękna koronkowa akcja naszej drużyny i Angelika Rubin wyłożyła piłkę Nikoli Pełechacie, która z 5 metrów umieściła piłkę w siatce. Radość trwała tylko minutę, gdyż długa piłka rzucona za naszą linię obrony doszła do Laury Tokarz, która w sytuacji sam na sam na raty pokonała Olę Pawlos. W 82. minucie rajd Angeliki Rubin został nieprawidłowo zatrzymany w polu karnym przez obrończynię z Wrocławia, ale sędzina nie podyktowała jedenastki, a nasza napastniczka musiała opuścić boisko z powodu doznanej kontuzji. W 86. minucie po przebiegnięciu blisko 40 metrów z piłką u nogi, Kasia Brzeska stanęła oko w oko w bramkarką rywalek, ale zamiast ją mijać uderzyła bardzo silnie, ale niestety niecelnie. To była tzw. piłka meczowa, która mogła rozstrzygnąć losy meczu. Jednak Kasia zrehabilitowała się w doliczonym czasie gry, gdy po wrzutce Oli Wójcik piłka wróciła pod jej nogi, a ona przymierzyła tym razem bardzo mocno i tuż pod poprzeczkę. Sędzina już nawet nie wznowiła gry, a na boisku zapanowała wielka radość, gdyż z przebiegu meczu ta wygrana zawodniczkom AZS PWSZ się jak najbardziej należała.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS II Wrocław 3-2 (0-0)

AZS PWSZ: Aleksandra Pawlos - Edyta Poręba (78’ Klaudia Łatka), Marta Polkowska, Kamila Pryk (81’ Martyna Wylęgała), Nikola Żurawska (85’ Anna Sławińska) - Patrycja Rubin, Katarzyna Brzeska, Roksana Zawisza (75’ Aleksandra Choińska), Emilia Wandolska (45’ Aleksandra Wójcik) - Nikola Pełechata, Angelika Rubin (83’ Alicja Nowak).