Czytających: 4668

Bolesławiec: II liga siatkówki mężczyzn: Trzy punkty wywiezione z Bolesławca

Sobota, 10 listopada 2018, 18:08
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2018, 8:18
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych dość pewnie wygrali kolejny mecz ligowy. Tym razem nie sprostał im BTS Bolesławiec.

W pierwszym secie od początku dominowali wałbrzyszanie, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 10-3. Zespół miejscowych nie miał kompletnie pomysłu, jak przeciwstawić się zespołowo grającej ekipie z Wałbrzycha. W kolejnych akcjach przewaga Aqua Zdroju rosła i w efekcie nasi dali ugrać swojemu rywalowi zaledwie 7 oczek w tej partii.

Druga partia miała długimi fragmentami bardzo podobny przebieg do pierwszej. Od początku wałbrzyszanie narzucili swój rytm gry i szybko zbudowali przewagę (15-7). Później ambitnie grający gospodarze starali się zniwelować tę różnicę, ale stać ich było jedynie na uzyskanie w całym secie 15 punktów.

Gdy wszystko wskazywało, że mecz bardzo szybko się zakończy, to w trzeciej partii wreszcie swoje atuty zaprezentował Bolesławiec, który wykorzystał rozluźnienie w szykach podopiecznych Janusza Bułkowskiego. BTS prowadził 14-10, a seta wygrał do 21, bowiem wałbrzyscy siatkarze popełnili zbyt wiele prostych i niewymuszonych błędów.

Na szczęście w czwartym secie goście znów wrócili do dobrej gry i spokojnie zdobywali punkt po punkcie. Wprawdzie miejscowi walczyli dzielne i już nie odstawali aż tak bardzo poziomem, ale to wystarczyło jedynie do ugrania 15 punktów.

BTS Bolesławiec - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 1-3 (7-25, 15-25, 25-21, 15-25)