Zalogowanych: 7

Kąty Wrocławskie: III liga koszykówki: Druga porażka graczy Górnika

Niedziela, 14 października 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Chyba nawet najwięksi pesymiści nie spodziewali się, że po dwóch meczach w III lidze koszykówki, wałbrzyski Górnik będzie miał na swoim koncie dwie porażki.

Po dość pechowej przegranej w pierwszej kolejce z rezerwami wrocławskiego Śląska, podopieczni Arkadiusza Chlebdy pojechali na mecz z Polkątami Maximus Kąty Wrocławskie z nadziejami na wygraną.

Gospodarze zaskoczyli wałbrzyszan mocną defensywą i szybkimi atakami w pierwszej kwarcie. Polkąty dość szybko odskoczyły na kilka punktów, a nasi grali bojaźliwie i nie potrafili znaleźć recepty na miejscowych. W drugiej kwarcie wprawdzie przewaga się nie powiększała, ale gracze z Wałbrzycha nadal nie mogli wymyślić sposobu na zmniejszenie straty punktowej. W Górniku właściwie punktowało trzech graczy: Buczyniak, Stochmiałek i Grzywa, a to zdecydowanie za mało, by myśleć o zwycięstwie w meczu wyjazdowym.

W trzeciej kwarcie nadal utrzymywała się przewaga oscylująca w granicach 10-12 punktów. Trener Chlebda rotował składem, ale nie zmieniało się prowadzenie. Ostatnie 10 minut to bardzo spokojna gra Polkątów, którzy do kilkunastopunktowej przewagi po 30 minutach dorzucili kolejne 4 punkty i porażka różnicą blisko 20 punktów stała się faktem.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych 87-68 (29-17, 21-19, 18-17, 19-15)

Górnik: Buczyniak 20, Stochmiałek 17, Grzywa 15, Narnicki 5, Iwański 4, Wieczorek 2, Murzacz 2, Myślak 2, Fedoruk 1, Łabiak 0, Borzemski 0.