Czytających: 7680

Wrocław: III liga koszykówki: Górnik pewnie wygrywa we Wrocławiu

Niedziela, 2 grudnia 2012, 19:22
Aktualizacja: 19:23
Nie zawiedli koszykarze wałbrzyskiego Górnika, którzy wygrali dziś we Wrocławiu z Gimbasketem 104–58.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała zdecydowanego zwycięstwa biało-niebieskich. Gimbasket grał bardzo ambitnie i wynik najczęściej oscylował wokół remisu. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie włączyli jednak piąty bieg i pokazali, która drużyna jest lepsza. Pod koszem dominował Stochmiałek, a punktowo wspierali go Murzacz i Buczyniak. Po 20 minutach nasi prowadzili 50-31.

W trzeciej kwarcie prowadzenie Górników rosło z minuty na minutę, a trener Chlebda dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. W ostatniej kwarcie nasi nadal dominowali i przekroczyli barierę 100 zdobytych punktów.

Gimbasket Wrocław - Górnik Wałbrzych 58-104 (16-18, 15-32, 11-27, 16-27)

Górnik: Stochmiałek 21, Murzacz 17, Buczyniak 16, Narnicki 13, Wieczorek 11, Jaskólski 8, Fedoruk 5, Myślak 5, Kondratowicz 4, Borzemski 4.