Czytających: 4664

Wrocław: III liga koszykówki: Młodzież Górnika wygrała we Wrocławiu

Niedziela, 6 listopada 2011, 9:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 listopada 2011, 13:15
Kibice koszykarskiego Górnika Wałbrzych doczekali się zwycięstwa swoich pupili. Młodzi wałbrzyscy koszykarze nie dali żadnych szans Gimbasketowi Wrocław i wygrali 90–54.

Już pierwsza kwarta pokazała, że podopieczni Arkadiusza Chlebdy przyjechali do Wrocławia po komplet punktów. Nasi dzięki bardzo szybkim akcjom i dobrej defensywie wypracowali po 10 minutach 11 punktów przewagi. Z bardzo dobrej strony pokazywali się Murzacz, Wieczorek oraz Maryniak. W drugich 10 minutach wałbrzyszanie spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i stopniowo powiększali przewagę, która po 20 minutach wynosiła 16 punktów (24-40).

Trzecia kwarta to wciąż bardzo mądra i poukładana gra biało-niebieskich. Górnik tego dnia wyraźnie przewyższał ekipę z Wrocławia i po 30 minutach stało się niemal pewne, że wałbrzyszanie odniosą pierwsze ligowe zwycięstwo. Ostatnie 10 minut potwierdziło, że Górnikom należą się te dwa punkty. Po tym meczu należy pochwalić całą wałbrzyską ekipę składającą się z chłopców, którzy w zdecydowanej większości nie ukończyli jeszcze 20 roku życia.

Gimbasket Wrocław – Górnik Wałbrzych 54-90 (10-21, 14-19, 17-25, 13-25)

Górnik: Murzacz 21, Maryniak 19, Wieczorek 14, Łozowicki 11, Stochmiałek 10, Jaskólski 6, Narnicki 5, Grabka 2, Filipiak 2, Mucha 0, Wrona 0, Stopiński 0.