Czytających: 5049

Jawor: III liga koszykówki: Tytan Jawor – Górnik Wałbrzych 64–83

Poniedziałek, 28 listopada 2011, 12:06
Aktualizacja: Wtorek, 29 listopada 2011, 13:17
Drugie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi odnieśli młodzi koszykarze wałbrzyskiego Górnika. Biało–niebiescy pokonali w Jaworze miejscowego Tytana.

Każdy mecz wygrany przez młodych koszykarzy wałbrzyskiego Górnika jest dla nich olbrzymim sukcesem, bowiem rywalizują oni ze znacznie starszymi przeciwnikami.

Już w pierwszej kwarcie wałbrzyszanie prowadzeni do boju przez doświadczonego Adriana Stochmiałka, osiągnęli kilkupunktową przewagę. Gospodarze starali się walczyć z naszą młodą ekipą, ale z minuty na minutę przewaga wałbrzyszan rosła i po dwóch kwartach wynosiła już 11 punktów (29-40).

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze nie mieli sposobu na szybkich i dynamicznych wałbrzyszan i musieli uciekać się do faulowania naszych graczy. Na uwagę zasługuje nie tylko skuteczna gra Górnika, ale również bardzo dobra obrona.

Tytan Jawor – Górnik Wałbrzych 64-83 (13-19, 16-21, 12-20, 23-23)

Górnik: Stochmiałek 35, Murzacz 18, Wieczorek 14, Narnicki 10, Wrona 3, Maryniak 3.