Czytających: 4146

Wałbrzych: III liga koszykówki: Zawodzą na całej linii

Niedziela, 21 października 2012, 9:03
Aktualizacja: 11:48
Niestety, koszykarze III–ligowego Górnika Invest–Park Trans Wałbrzych przegrali trzeci z rzędu ligowy mecz. Tym razem lepsi od podopiecznych Arkadiusza Chlebdy okazali się gracze Siechnic.

Pierwsza kwarta była dobra w wykonaniu wałbrzyszan. Górnicy szybko zbudowali kilkupunktową przewagę i nic nie wskazywało, że będą mieli jakiekolwiek problemy z odniesieniem zwycięstwa. Po 10 minutach Górnicy prowadzili 20-14. Kiedy w drugiej kwarcie przewaga biało-niebieskich wzrosła do 10 punktów, chyba nikt z obecnych na sali kibiców nie przypuszczał, że kolejne minuty to będzie dramatyczna postawa Górnika w ataku. Goście zaczęli śmielej poczynać sobie pod naszym koszem, tymczasem wałbrzyszanie pudłowali nawet w najprostszych sytuacjach i przewaga punktowa Górnika zaczęła bardzo szybko topnieć i po 20 minutach na tablicy widniał remis po 31.

Trzecia kwarta była zacięta. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Oba zespoły mocno broniły, choć to Siechnice po 30 minutach wypracowały 4 punkty przewagi (46-50). Górnicy w cały meczu mieli olbrzymie problemy nie tylko ze skutecznością z gry, ale również w rzutach osobistych. Ten element koszykarskiego rzemiosła ewidentnie w tym meczu nie był mocną stroną biało-niebieskich. W ostatnich 10 minutach Siechnice kontrolowały wydarzenia na parkiecie i utrzymywały bezpieczną przewagę. Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu Górnik zdołał zniwelować stratę do 2 punktów (57-59), ale to było wszystko na co było stać tego dnia nasz zespół.

Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych – KKS Siechnice 59-64 (20-14, 11-17, 15-19, 13-14)

Górnik: Iwański 15, Buczyniak 14, Łabiak 11, Stochmiałek 7, Murzacz 6, Borzemski 3, Myślak 3, Narnicki 0, Fedoruk 0, Grzywa 0.