Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3316
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Interes robił na laptopach

Wtorek, 16 sierpnia 2022, 8:49
Aktualizacja: 14:51
Autor: red
Wałbrzych: Interes robił na laptopach
Fot. KMP Wałbrzych
Kiedy w okresie od czerwca do lipca tego roku był pracownikiem ochrony jednej z wałbrzyskich firm, okradał swojego pracodawcę. Łącznie wyniósł z terenu przedsiębiorstwa dziesięć laptopów. Wpadł jednak dopiero po tym, jak został zwolniony. Jego plan legł w gruzach dokładnie w poprzedni czwartek. 62–latek przyszedł do firmy, by dowiedzieć się o koszt wynajęcia pomieszczenia biurowego i wykorzystując nieuwagę pracowników, próbował wynieść kolejne urządzenie. To jednak mu się nie udało, bo sekretarka zorientowała się, że mężczyzna zabrał paczkę z laptopem i uniemożliwiła mu ucieczkę

62-latek jako pracownik dysponował kluczami do pomieszczeń służbowych i przez trzy miesiące wykradał z nich laptopy, które następnie zastawiał w lombardach, by na nich zarobić. W poprzedni czwartek - po tym jak już dużo wcześniej został zwolniony z pracy - ponownie przyszedł do biura pod pretekstem wynajęcia pomieszczenia biurowego. Wtedy został ujęty na gorącym uczynku kradzieży, a następnie zatrzymany przez policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Dopiero po tym jak mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, wcześniejszy proceder wyszedł na jaw. Sprawę przejęli funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu, którzy ustalili, że 62-latek wykorzystywał czas, kiedy jako pracownik ochrony był sam w firmie i od czerwca tego roku, co kilka dni wykradał po jednym urządzeniu. Łącznie wyniósł z budynku dziesięć laptopów, a straty oszacowane zostały na kwotę ponad 31 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Mundurowi z „dwójki” odzyskali jedno skradzione urządzenie. Czynności w sprawie trwają.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
4
27%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group