Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 1997
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Interwencja wałbrzyskich policjantów uratowała życie desperatowi

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 1 października 2016, 6:40
Aktualizacja: 13:19
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki opanowaniu, determinacji i doskonałemu wyszkoleniu sierż. Błażej Gromniak oraz sierż Patryk Walus uratowali życie mężczyźnie, który stojąc na III piętrze groził popełnieniem samobójstwa.

28 września, tuż po godz. 21.00 załoga Pogotowia Ratunkowego poprosiła dyżurnego Komisariatu I Policji w Wałbrzychu o asystę w związku z agresywnym pacjentem. Na ulicę Malczewskiego w Wałbrzychu skierowany został policyjny patrol w składzie sierż. Błażej Gromniak oraz sierż. Patryk Walus.

Na miejscu zdarzenia ratownicy medyczni wskazali policjantom mężczyznę stojącego na balkonie, na III pietrze, który groził popełnieniem samobójstwa. Mężczyzna był bardzo agresywny, w reku trzymał nóż. Krzycząc, przechodził między balkonami. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia desperata funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję zmierzającą do obezwładnienia mężczyzny. W stosunku do mężczyzny użyto siły fizycznej oraz chwytów obezwładniających. Desperat został przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

Na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu przyszedł list od osoby, która obserwowała interwencję policjantów:

Witam serdecznie Panie Komendancie

28.09.2016r. w godzinach nocnych byłem świadkiem akcji dwóch Policjantów, którzy na Piaskowej Górze w Wałbrzychu przy ul. Malczewskiego ratowali samobójcę uzbrojonego w nóż, który przeskakiwał pomiędzy balkonami na III piętrze.

Akcja ta wykonana przez tych Policjantów zasługuje na najwyższe uznanie. Narażając własne życie i zdrowie ratowali człowieka, który był zagrożeniem nie tylko dla nich samych, ale również dla siebie.
Jeden najmniejszy błąd skutkowałby upadkiem tego człowieka z III piętra, który niewątpliwie zakończyłby się jego śmiercią lub śmiercią któregoś z Policjantów.

Profesjonalizm w ich działaniu, chłodna ocena sytuacji i bez wątpienia doskonałe wyszkolenie pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia – a jest to dobro nadrzędne!

Ci Policjanci własną postawą udowodnili nie tylko swój profesjonalizm, ale również najwyższe poświęcenie w wykonywaniu obowiązków służbowych. Nie znam wielu ludzi, którzy byliby gotowi ryzykować własnym życiem dla ratowania innego człowieka. Tym bardziej jestem dumny z naszych wałbrzyskich Policjantów, którzy bez wahania ruszyli na ratunek tego samobójcy.

Całą sytuacje razem ze mną obserwowało kilka, kilkanaście osób i wszyscy byli pod wrażeniem szybkości reakcji i zaangażowania tych Policjantów! Dla nas jako społeczności lokalnej jest to niezwykle istotne, że naszego bezpieczeństwa strzegą tak fantastyczni ludzie.

Niestety nie znam imion i nazwisk tych Policjantów, ale za Pańskim pośrednictwem chciałbym im nie tylko podziękować, ale również życzyć, aby takich sytuacji było jak najmniej! Natomiast Panu, Panie Komendancie chciałbym pogratulować doskonałej kadry. Moim zdaniem takich Policjantów należy pokazywać jako wzór dla innych funkcjonariuszy i docenić za postawę i zaangażowanie.

Z wyrazami szacunku
K.G

Dodam tylko na marginesie, że akcję w wykonaniu tych Policjantów oglądało się jak na „amerykańskich filmach”! – dynamiczna, efektowna, efektywna i zakończona happy endem.

Źródło: KMP Wałbrzych

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~jaqub 1-10-2016 8:48
ale sciema
~Kargul102 1-10-2016 8:56
powykrecali skuli i wpierdolili standart
~widz 1-10-2016 10:10
Do kargula -czy to ty byłeś tym debilem co biegał z nożem po balkonach? Jak chcesz skończyć że sobą to zważ się w lesie na lince
~rood 1-10-2016 11:46
kto ten kretynski tekst napisal?
~ao 1-10-2016 13:28
brawo, trzeba uczyć społeczeństwo szacunku do służb i innych zawodów,do siebie nawzajem, a nie tylko opluwać się i obrzucać wyzwiskami
~precz z trolami 1-10-2016 14:54
Jak zwykle pryszczate trole wypełzły z jaskiń i plują. Zamiast cieszyć się, że życie człowieka zostało uratowane to egzaltują się własną niemocą intelektualną. Brawo dla tych policjantów bo mieli odwagę ! Trole mocne są jak zwykle przed klawiaturą kompa. W realu nic nie warci, pomiatani są cieniem społeczeństwa.
~precz z trolami 1-10-2016 15:33
Jak zwykle pryszczate trole wypełzły z jaskiń i plują. Zamiast cieszyć się, że życie człowieka zostało uratowane to egzaltują się własną niemocą intelektualną. Brawo dla tych policjantów bo mieli odwagę ! Trole mocne są jak zwykle przed klawiaturą kompa. W realu nic nie warci, pomiatani są cieniem społeczeństwa.
~pol 2-10-2016 7:06
I to dobrze😉
~reżyser kina akcji 2-10-2016 10:40
W amerykańskich filmach policjant skuwa kajdankami samobójcę i razem z nim skacze w dół na materac, ewentualnie zjeżdża na wysięgniku, uprzednio wpierdoliwszy niedoszłemu denatowi. Tak robili Clint Eastwood (dla mnie wzór policjanta) i Mel Gibson.
~monik 3-10-2016 12:31
ale jak zwykły człowiek uratuje samobójcę to w prasie cisza ! o tym nikt nie wie !
~ehym.. 4-10-2016 13:08
Nie jestem hejterka... akurat cale zajscie mialam przyjemnosc ogladac.. i tam nie bylo tak cudownie wygladajacych scen. Ten czlowiek sam oddal sie w rece Policjantow, nie bylo biegania po poreczach, grozenia nozem. Kolezanka wszystko nagrala, filmik jest juz na youtubie :) a caly ten list pachnie propaganda :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group