Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6099
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak dokonać wyboru dobrej bariery przemysłowej – jak podjąć decyzję?

Piątek, 1 grudnia 2023, 19:32
Aktualizacja: Sobota, 2 grudnia 2023, 19:34
Autor: ts
Polska: Jak dokonać wyboru dobrej bariery przemysłowej – jak podjąć decyzję?
Fot. ts
Bariery oraz barierki przemysłowe to nie tylko jedna z najbardziej ekonomicznych form ochrony, ale jak pokazuje doświadczenie, mogą być również jedną z najbardziej efektywnych. Niemniej jednak, nie ma jednego konkretnego modelu, który można by określić jako uniwersalnie najlepszy. Za każdym razem stosowane są różne kryteria.

Zaczynając od norm
Jeżeli mówimy o przepisach europejskich, to istnieje wiele wymogów dotyczących barier schodowych, ale także tych stosowanych w przejściach i na platformach, które są opisane w normie EN ISO 14122. Przestrzeganie wymogów zawartych w normie to oczywistość, jeżeli barierka ma spełniać swoje zadanie. Autorzy normy dali jednak producentom sporo swobody jeżeli chodzi o szczegółowe rozwiązania techniczne. Dlatego też, oprócz certyfikatów potwierdzających spełnienie podstawowej normy, zazwyczaj trzeba wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników. Warto jednak podkreślić, że z formalnego punktu widzenia nie każda barierka przemysłowa dla-przemyslu.pl musi spełniać wymagania normatywne - wiele zależy od planowanego zastosowania.

Dodatkowe kryteria doboru barier i barierek przemysłowych
Wybór materiału zależy od możliwości i zastosowań. Barierka przemysłowa może być wykonana z różnych materiałów, a decyzja pomiędzy nimi może być podyktowana ceną poszczególnych modeli, wagą barierek, co ma duże znaczenie w przypadku rozwiązań przenośnych, lub zidentyfikowanymi czynnikami niszczącymi w środowisku pracy. Można sobie wyobrazić, że różne barierki będą stosowane w fabrykach chemicznych, a inne w czystych magazynach, ale też różne materiały do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz.
Precyzyjne wymiary. W normie branżowej zawarte są minimalne wymagania dotyczące wymiarów barier, ale czasami te wymagania są modyfikowane. Dotyczy to barier ograniczających dostęp do niektórych obszarów zakładów przemysłowych. Zaostrzenie podstawowych wymagań często jest w interesie przedsiębiorcy.

Dodatkowe oznaczenia. W większości zastosowań wystarczające jest podstawowe oznakowanie zwiększające widoczność barierki przemysłowej, ale w określonych warunkach można rozważyć - lub nawet będzie to wymagane - zakup bariery przemysłowej o podwyższonej widoczności. Może to oznaczać na przykład możliwość zamocowania dodatkowych tablic ostrzegawczych na ramie barierki lub zawieszenie światła ostrzegawczego.

Choć nie ma jednego modelu barierki, który można by określić jako najlepszy we wszystkich zastosowaniach, to zdecydowanie warto zainwestować w produkty sprawdzonych producentów - jakość w przypadku tych zabezpieczeń zawsze jest najważniejszym kryterium.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group