Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3496
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak przygotować się do rozmowy przez infolinię z działem obsługi klienta?

Sobota, 29 maja 2021, 6:31
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Jak przygotować się do rozmowy przez infolinię z działem obsługi klienta?
Fot. użyczone
Dział obsługi klienta stanowi pierwszą formę kontaktu z klientem. Pracownicy odpowiadają za pozytywny wizerunek firmy oraz od nich zależy opinia konsumentów. Zarówno z perspektywy przedsiębiorstwa, jak i klienta warto zadbać o pozytywny przebieg rozmowy. Pozwoli to na swobodny przepływ informacji oraz rozwiązanie wszelkich problemów.

Jak działa infolinia?

Infolinia jest usługą umożliwiającą kontakt klienta indywidualnego bądź biznesowego z usługodawcą, bądź firmą oferującą dany produkt. Dzięki skorzystaniu z tej możliwości kontaktu można łatwo i efektywnie skontaktować się konsultantem. Taka osoba ma wszelkie kompetencje niezbędne do rozwiązania podstawowych problemów wynikających z danej usługi bądź produktu. Znaczna ilość konsultantów usprawnia i przyspiesza proces zdobywania niezbędnych informacji. Rodzaj problemu, z jakim można zwrócić się na infolinie, jest w zasadzie nieograniczony – w zależności od sytuacji wystarczy wybrać w telefonie odpowiedni numer i zadzwonić. Dodatkową zaletą infolinii jest czas pracy. Działa ona zwykle dłużej niż stacjonarne punkty obsługi klienta. W wielu przypadkach oferuje kontakt całodobowo, często również w dni wolne od pracy. Pozwala także na uzyskanie informacji niezależnie od miejsca pobytu – odległość od siedziby lub punktu firmy nie stanowi przeszkody.

Ważne informacje – czym zajmuje się dział obsługi klienta

W zależności od specyfiki branży dział obsługi klienta posiada różnorodne kompetencje. Główny zakres obowiązków dotyczy jednak pomocy w sprawie dóbr i usług oferowanych przez daną firmę lub markę. Podstawowym obowiązkiem pracowników infolinii jest kompleksowa obsługa klienta, za pośrednictwem telefonu bądź innego komunikatora. Podczas tego typu konsultacji klient otrzyma odpowiedzi na pytania oraz wyjaśnione zostaną wątpliwości związane z oferowanym produktem bądź usługą. Dział obsługi klienta za pośrednictwem infolinii może również przedstawić ofertę danego przedsiębiorstwa i zachęcić do jej zakupu. Klient może telefonicznie zgłosić reklamację oraz ustalić szczegóły zwrotu. Usługodawcy za pośrednictwem infolinii mogą również dzwonić do potencjalnych klientów i zachęcać do skorzystania z oferowanych produktów. Obecnie większość firm posiada swoją infolinię, co usprawnia komunikacje z klientem. Warto znać listę numerów telefonu do obsługi klienta, dzięki czemu można oszczędzić wiele czasu i nerwów w sytuacji problemowej.

Co warto wiedzieć, dzwoniąc na infolinię?

Wiele firm tworząc infolinie, korzysta z numerów rozpoczynających się od 0-800, 0-801 bądź 0-804. Są to numery nieuzależnione od lokalizacji, dzięki czemu klient może z nich korzystać z każdego miejsca. Numery te bywają płatne – należy o tym pamiętać przed rozpoczęciem rozmowy. Jedynie numer zaczynający się od 0-800 jest całkowicie bezpłatny. Stworzenie infolinii bazującej na numerze tego rodzaju poprawia wizerunek firmy oraz zwiększa jej wiarygodność. Z perspektywy przedsiębiorcy jest to zabieg ułatwiający kontakt z klientem. Zapewnia również stabilność – zmiana lokalizacji siedziby bądź innych numerów kontaktowych nie wpływa na infolinie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group