Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5232
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Walim: Jak w amerykańskim filmie

Wtorek, 16 marca 2021, 9:57
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Wałbrzych/Walim: Jak w amerykańskim filmie
Fot. KMP Wałbrzych
Sceny jak z amerykańskiego filmu rozegrały się w niedzielny poranek na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego.

Do zdarzenia doszło 14 marca około godziny 8:30. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zauważyli jadący z dużą prędkością ul. Orkana w Wałbrzychu samochód osobowy na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, gdyż mieli podejrzenie, że samochód może być kradziony, a osoba kierująca nim poszukiwana. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący depnął w pedał gazu i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem.

Funkcjonariusze poinformowali dyżurnego wałbrzyskiej komendy o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg. Mężczyzna, stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym, uciekał główną ulicą Poniatowa oraz przez pobliskie miejscowości sąsiadującej Gminy Walim. Ostatecznie został zatrzymany tuż przed tablicą miejscowości Wałbrzych - na ul. Uczniowskiej.

W trakcie czynności wykonanych przez policjantów, wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się. 22-letni mieszkaniec naszego miasta nie zatrzymał się do kontroli, gdyż był poszukiwany m.in. przez Sąd Rejonowy w Złotoryi za wcześniej dokonane kradzieże, celem osadzenia na najbliższe kilka miesięcy w zakładzie karnym. W sobotę nad ranem – co potwierdzili mundurowi - ukradł również paliwo na jednej ze stacji paliw w Wałbrzychu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że kierowany przez niego samochód osobowy z wyposażeniem o łącznej wartości około 15 tysięcy złotych został przez niego skradziony kilka dni wcześniej z terenu jednej z miejscowości powiatu strzelińskiego. Sam 22-latek miał natomiast aktywny zakaz kierowania pojazdami, a wcześniej był już wielokrotnie zatrzymywany przez innych funkcjonariuszy w kraju za tego typu przestępstwa na drodze. W wyniku wykonanych przez mundurowych oględzin, w pojedzie policjanci znaleźli również niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Funkcjonariusze zlecili w placówce medycznej pobranie od mężczyzny krwi do badań laboratoryjnych, by sprawdzić, czy podejrzany nie jechał pod wpływem tych środków psychotropowych.

22-latek, poza zasądzoną już karą, odpowie teraz za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, kradzież samochodu oraz paliwa, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jazdę pomimo sądowego zakazu oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
6
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group