Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak zapobiec "zadymie"

Piątek, 10 grudnia 2021, 10:32
Autor: red
Wałbrzych: Jak zapobiec "zadymie"
Fot. KMP Wałbrzych
Na terenie obiektu sportowego na Białym Kamieniu odbyły się policyjne ćwiczenia z zakresu przywracania zakłóconego porządku publicznego na stadionie piłkarskim.

Dowódcy szkolenia przypomnieli główne przepisy związane z zabezpieczeniem spotkań sportowych na otwartych obiektach. Przeprowadzili z policjantami musztrę indywidualną i zespołową. Wyznaczeni funkcjonariusze mieli okazję zapoznać się z obsługą plecakowego miotacza pieprzu. Ćwiczenia praktyczne polegały również na doskonaleniu taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji przywracania naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na obiektach sportowych, czyli podczas tzw. zadym stadionowych.

Przygotowanych zostało kilka wariantów. Pierwszy dotyczył realizacja zabezpieczenia przyjazdu kibiców gości w rejon stadionu przy ul. Ratuszowej 6 i wprowadzenie ich na sektor. Drugi sytuację, podczas której kibice drużyny przyjezdnej usiłują sforsować ogrodzenie sektora gości i wtargnąć na płytę boiska. W ostatnim z ćwiczeń kibice klubu gości mieli przerwać ogrodzenie - i po konfrontacji siłowej ze służbą zabezpieczenia spotkania - usiłowali wtargnąć na sektor kibiców miejscowych.

Po szkoleniu dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania na stadionie przez ul. Ratuszowej był okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania policjantów w realnych warunkach zagrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
13
52%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
7
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group