Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 1916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jerzy Mazur uczcił mistrza

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 września 2015, 11:52
Autor: red
Fot. użyczone
Wałbrzyszanin Jerzy Mazur, wielokrotny mistrz Polski i Europy w wielu dyscyplinach motorsportu, a także pierwszy w historii Polak na mecie Rajdu Dakar, oddaje hołd zmarłemu tragicznie brazylijskiemu kierowcy wyścigowemu, trzykrotnemu mistrzowi świata Formuły 1 – Ayrtonowi Sennie.

W sobotę, 12 września w Wałbrzychu zostanie otwarta ulica, nazwana jego imieniem i nazwiskiem.
- To nie tylko hołd dla wspaniałego sportowca, ale przede wszystkim hołd dla człowieka, który pomagał najbardziej potrzebującym – dzieciom pokrzywdzonym przez los. Można zdobywać sławę, kolejne tytuły, ale dostrzegać innych – to rzecz niezwykła – podkreśla Jerzy Mazur.

Ulica Ayrtona Senny, to boczna Noworudzkiej na wysokości nr 4 (Salon Nissana Jerzego Mazura). Już stoi przy niej Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, w którym znajduje się mnóstwo eksponatów i osobistych pamiątek związanych z zawodnikami motorsportu. Swoje sportowe stroje, kaski, a nawet pojazdy przekazali tu wybitni mistrzowie, m.in. Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Robert Kubica, Maciej Wisławski, Xavier Panseri, Maciej Szczepaniak, a nawet Nasser Al-Attiyah. Stoi tu również historyczny Star 266, którym Rajd Dakar w 1988 roku pokonywał Jerzy Mazur.

Ulica Senny, wcześniej wytyczona prywatnie w kompleksie obiektów należących do Jerzego Mazura, jest już oficjalną ulicą Wałbrzycha. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta, a inicjatywę wspierał prezydent dr Roman Szełemej.

Sobotnie uroczystości rozpoczną się już po godzinie 12:00. W pierwszej części zaplanowano zwiedzanie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych. Punkt kulminacyjny uroczystości, czyli przecięcie wstęgi oraz przejazd samochodów sportowych ulicą Ayrtona Senny przewidziano o godz. 14:00. W programie jest również wystąpienie Jerzego Mazura pt. „O Ayrtonie dla Ayrtona”. Na koniec wszyscy goście przejadą do Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” na poczęstunek.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~n 10-09-2015 12:57
Typowe parcie na szklo?
~kl 10-09-2015 15:45
Może i zasłużony w sporcie światowym ale też mamy wielu takich rodzimych. Jak jakaś boczna ulica to też nie warto dyskutować ale warto pomyśleć ile osób napisze ten adres prawidłowo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group