Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2683
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileusz "Energetyka"

Niedziela, 25 września 2016, 7:42
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2016, 8:38
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Jubileusz "Energetyka"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70–lecia Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”.

Obchody rozpoczęła Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. św. Aniołów Stróżów, sprawowana w intencji absolwentów, uczniów i nauczycieli ZSP „Energetyk”. Następnie w siedzibie Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" zorganizowano spotkania klasowe, projekcje filmów i pokazy zdjęć przedstawiających szkołę, oraz spotkania klasowe i zwiedzanie odnowionego obiektu.

- Pracuję w tej szkole prawie 30 lat. Od tego czasu przeszliśmy trudną drogę od górnictwa, od klas związanych z wydobyciem, przetwórstwem, maszynami górniczymi do zupełnie nowych kierunków. Wchodzą nowe kierunki, niektóre kierunki znikają. Staramy się nadążać i nadążamy za tymi kierunkami. Planujemy kierunki we współpracy z zakładami pracy Wałbrzycha, Strefy Ekonomicznej, z klastrem, jaki funkcjonuje w Strefie, żeby szkoła dostarczała znakomicie wykształconego absolwenta na rynek pracy. On oczywiście może i powinien studiować, ale studia będą dopełnieniem tego, czego nauczy się w technikum - powiedział Ryszard Janas - dyrektor "Energetyka".

Uroczysta Gala, na której obecni byli między innymi przedstawiciele parlamentu, władz lokalnych, przedstawiciele miejskich placówek kulturalno-oświatowych, oraz dyrektorzy, absolwenci i uczniowie "Energetyka" odbyła się na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Tam nastąpiły podziękowania i gratulacje z okazji jubileuszu szkoły, za pomocą prezentacji, zdjęć i filmów przedstawiona została też historia szkoły, przypomniane zostały sylwetki jej dyrektorów, oraz kierunki kształcenia. Ważnym elementem uroczystości było przekazanie szkole nowego Sztandaru. Oficjalną część uroczystości zakończyły występy artystyczne. W planach obchodów jubileuszu "Energetyka" znalazło się też zwiedzanie Starej Kopalni, oraz Biesiada Górnicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group