Zalogowanych: 6

Boguszów / Wrocław: Juniorki Mniszka wygrywają, kadetki przegrywają

Piątek, 18 grudnia 2009, 13:51
Aktualizacja: 21:58
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosły juniorki Mniszka Boguszów. W czwartej kolejce rozgrywek Ligi Dolnośląskiej młode koszykarki z Boguszowa zmierzyły się z drużyną Osy Zgorzelec i wygrały po niezwykle zaciętym pojedynku 70:62. Nie powiodło się natomiast kadetkom, które uległy na wyjeździe Śląskowi Wrocław 41:44.

Juniorki z Boguszowa przystąpiły do meczu z Osą bardzo zdeterminowane. Na ich twarzach widniała głęboka chęć zwycięstwa. Mimo, iż to zgorzelczanki przez trzy kwarty minimalnie przeważały, to koszykarki Mniszka okazały się lepsze. W ostatniej odsłonie spotkania zmęczone już boguszowianki narzuciły takie tempo gry, którego nie wytrzymały dziewczęta ze Zgorzelca. W efekcie kwarta wygrana 22:11 i cały mecz 70:62.

- Cały zespół zasługuje na uznanie za ambicję i wolę walki, jednak trzeba podkreślić duży wkład w zwycięstwo Moniki Sołtysiak, która zdobyła 25 punktów. Wiadomo, że w tym sezonie nie będzie łatwych meczów, ale zawodniczki Mniszka obiecują walkę o kolejne zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Jacek Kędzierski, jeden z trenerów.

Niestety nie powiódł się kadetkom Mniszka wyjazd do Wrocławia. O zwycięstwie gospodyń zadecydowały ostatnie minuty, w których to zawodniczki Śląska okazały się lepsze o trzy punkty.

Mniszek Boguszów – Osa Zgorzelec 70:62 (18:19, 14:15, 16:17, 22:11)
Mniszek : Sołtysiak 25 (2x3), Dźwilewska Monika 12, Dubarek 10, Dźwilewska Magdalena 8, Granops 4, Dźwilewska Paulina 6, Dobrzyńska 3, Iwańczuk 0, Wasicka 2

Śląsk Wrocław - Mniszek Boguszów 44:41 (14:11, 8:11, 12:8, 10:11)
Mniszek: Dubarek 10, Dźwilewska Monika 8, Dobrzyńska 7, Iwańczuk 7, Granops 6, Dźwilewska Magdalena 3