Czytających: 4896

Wałbrzych: Juniorzy Górnika wygrali ostatni mecz

Wtorek, 14 lutego 2012, 10:52
Aktualizacja: 10:52
Ostatni mecz sezonu mają za sobą koszykarscy juniorzy wałbrzyskiego Górnika. Nasi pewnie pokonali ekipę ze Wschowy i zajęli 9. miejsce na koniec sezonu.

Apetyty przed sezonem były większe, ale trzeba się cieszyć z tego co się ma. W ostatnim meczu Górnicy pokonali WSTK Wschowa 69:47 (14:12, 14:13, 19:4, 22:18) i zajęli ostatecznie 9. miejsce w regionie dolnośląsko-lubuskim.

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, a nasi po 20 minutach prowadzili zaledwie różnicą 3 punktów (28-25). Decydująca była trzecia kwarta, kiedy wałbrzyszanie znacznie podkręcili tempo, zaczęli agresywniej bronić i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po 30 minutach Górnik prowadził już 47-29. W ostatnich 10 minutach biało-niebiescy kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Górnik: Jaskólski 16, Marcin Ciuruś 14, Świątkowski 12, Filipiak 10, Balcerzak 7, Mateusz Ciuruś 5, Stopiński 5.