Czytających: 3711

Wałbrzych / Jelenia Góra: Juniorzy starsi na minus, kadeci na plus

Piątek, 22 stycznia 2010, 14:59
Aktualizacja: 15:20
Nie udało się wygrać kolejnego, szóstego spotkania juniorom starszym koszykarskiego Górnika Wałbrzych. Biało–niebiescy przegrali we własnej hali ze Śląskiem II Wrocław 72:76. Odmienne humory mają po ostatniej potyczce kadeci naszej drużyny, którzy pokonali na wyjeździe Sudety Jelenia Góra 72:54.

Juniorzy rozpoczęli pojedynek od mocnego uderzenia. Po pierwszej kwarcie prowadzili 18:13, a w drugiej odsłonie powiększyli swoją przewagę do 14 punktów i nic nie zapowiadało katastrofy, jaka miała nastąpić po zmianie stron. W drugiej części meczu górnicy zagrali bardzo słabo, a wrocławianie z minuty na minutę zmniejszali straty. Po trzeciej kwarcie wałbrzyszanie prowadzili już tylko 4 oczkami, a w ostatniej odsłonie, po rewelacyjnym finiszu, to Śląskowi II udało się wygrać 76:72.

W odmiennych nastrojach z Jeleniej Góry wrócili młodsi koledzy juniorów starszych. Biało-niebiescy jedynie w drugiej kwarcie oddali pole rywalom. W pozostałych trzech kwartach górą byli nasi zawodnicy, którzy ostatecznie zwyciężyli 72:54 i zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli.

(js)Górnik Wałbrzych - Śląsk II Wrocław 72:76 (18:13, 26:17, 13:23, 15:23)
Górnik: Ratajczak 38, Kołkowski 10, Maryniak 8, Borkowski 6, Filipski 4, Adranowicz 4, Drywa 2
(k)Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 54:72 (14:24, 20:13, 9:16, 11:19)