Zalogowanych: 5

Wrocław / Zielona Góra: Juniorzy starsi wygrywają, młodsi przegrywają

Wtorek, 1 grudnia 2009, 16:48
Aktualizacja: 17:02
Trzecie zwycięstwo odnieśli w tegorocznych rozgrywkach juniorzy starsi Górnika Wałbrzych. Wygrali oni ze Śląskiem II Wrocław 84:80. Niestety kolejnej porażki doznała ekipa juniorów. Podopieczni Pawła Domaradzkiego zostali rozgromieni przez Zastal Zielona Góra 124:63.

W meczu starszej ekipy bardzo dobrze przez cały mecz radzili sobie Borkowski, Drywa, Ratajczak oraz Adranowicz. To dzięki ich fenomenalnej postawie wałbrzyszanom udało się dowieźć zwycięstwo do ostatniej syreny. Po pierwszej połowie zaskoczeni wrocławianie przegrywali 29:51. W ekipie spod Chełmca w czasie przerwy nastąpiło rozprężenie i z każdą minutą druga ekipa Śląska zmniejszała straty. Na szczęście w czwartej kwarcie podopieczni Mieczysława Młynarskiego wrócili do gry i ostatecznie wygrali 84:80, a tym samym objęli prowadzenie w tabeli.

Śląska II Wrocław - Górnik Wałbrzych 80:84 (15:16, 14:35, 20:7, 31:26)
Górnik: Ratajczak 19, Borkowski 18, Drywa 16, Adranowicz 13, Belka 8, Nowicki 8, Hic 2

Niestety kolejnej porażki doznali podopieczni Pawła Domaradzkiego. Juniorzy Górnika ulegli na wyjeździe Zastalowi Zielona Góra, aż 63:124. O tym, że biało-niebiescy nie wywiozą z Zielonej Góry kompletu punktów można było się domyślić po pierwszej częsci meczu, po której to wałbrzyszanie przegrywali 30:69. Z każdą kolejną minutą Zastal prezentował się na parkiecie dużo lepiej i ostatecznie nie mogło być innego wyniku, jak pogrom naszej młodej drużyny.

Zastal Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 124:63 (39:13, 30:17, 37:21, 18:12)
Górnik: Drywa 24, Pisarski 10, Kołkowski 9, Lewandowski 8, Godzina 4, Grabka 4, Sulikowski 3, Biedermann 1