Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Juwenalia PWSZ 2014

Piątek, 30 maja 2014, 19:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 7:34
Autor: AS
Wałbrzych: Juwenalia PWSZ 2014
Fot. Robert Bajek
Od wczoraj Wałbrzych należy do studentów. Klucze do miasta przekazał przedstawicielom braci studenckiej na wałbrzyskim Rynku Prezydent Miasta Roman Szełemej.

29 maja na wałbrzyskim runku odbyły się długo zapowiadane Juwenalia. Za dominujący styl muzyczny tegorocznej edycji imprezy wybrano reggae. Głównymi gwiazdami wieczoru był JAMAL i MESAJAH. Początek Juwenaliów zaplanowany był na godzinę 16.00. W wyniku małych problemów technicznych nastąpiło opóźnienie. Zgromadzona publiczność nie mogła jednak się nudzić – na scenie odbywała się próba MESAJAH i jego zespołu. Nad dobrą atmosferą pod sceną czuwali organizatorzy, którzy rozgrzewali publiczność: odbywały się konkursy z nagrodami, a także rozdawano gadżety.

Imprezę rozpoczął występ Justyny Pieli – zwyciężczyni konkursu „Wałbrzych ma Talent” w 2011 roku, która zaprezentowała covery czterech zagranicznych utworów. Później na scenie pojawił się „Rolnik” – Piotr Gaczyński. Wyróżniony w finale Dolnośląskiej Ligi Talentów w Oleśnicy. Artysta zaprezentował autorski materiał, a po zakończonym koncercie rozdawał swoje płyty zgromadzonej publiczności, która bardzo ciepło go przyjęła.

Następnie koncert dała grupa „SILENTlive”, która również brała udział w konkursie „Wałbrzych ma Talent” w ubiegłorocznej edycji. Zespół bawił wałbrzyską publiczność w składzie: Marcin Klasik (wokal i gitary), Piotr Kruk (gitary, instrumenty klawiszowe), Krzysztof Janowski (gitara basowa), Marcin Świeży (instrumenty klawiszowe, gitary, dodatkowe wokale), Roman Lewandowski (instrumenty perkusyjne).

Na koniec imprezy wystąpił powstały w 1999 roku w Radomiu zespół "JAMAL", wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu w składzie: Tomek MIODU Mioduszewski - głos, Bartek GŁOWA Głowacki - głos, Andrzej GIENIA Markowski - bas, mpc, Marek SIEKIERKA Sieroszewski - perkusja, Radek EMZK Ciurko - klawisze, głos, Łukasz Wieczorek AKVIZYTOR - gitara, głos, Tomek KSIĘŻYC Księżopolski - gitara i Krzysiek Białobrzewski - dźwięk live, oraz MESAJAH - Manuel Rengifo Diaz, znany również jako Manolo – wokalista reggae, dancehall, raggamuffin.

Organizatorem tegorocznych Juwenaliów była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu i Gmina Wałbrzych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wałbrzyskich Juwenaliów 2014.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group