Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5616
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Już siedzi, a posiedzi dłużej

Piątek, 4 marca 2022, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Już siedzi, a posiedzi dłużej
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu ustalili, kto stoi za sprawą kradzieży mieszkaniowej na tzw. klamkę, a także próbą włamania na konto bankowe przy użyciu uzyskanej z nielegalnego źródła karty płatniczej. Sprawcą obu przestępstw na szkodę tego samego pokrzywdzonego okazał się przebywający obecnie w Areszcie Śledczym w Świdnicy 30–letni mieszkaniec naszego miasta.

30-latek, pomimo iż przebywa obecnie za kratami aresztu śledczego, odpowie przed sądem za kolejne czyny. Mężczyzna - co ustalili funkcjonariusze pierwszego komisariatu - 12 stycznia tego roku wykorzystał nieuwagę 79-letniego mieszkańca naszego miasta, który nie zamknął drzwi wejściowych do swojego mieszkania i dokonał kradzieży na tzw. klamkę. Z szafki znajdującej się na przedpokoju, zabrał wtedy portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Dwa dni później próbował także zapłacić wspomnianą kartą za zakupy w jednym ze sklepów, ale została ona już zablokowana przez właściciela.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą złodzieja, od razu powiadomił o tym fakcie policjantów. Mundurowi prowadząc czynności w tej sprawie w ostatnich dniach ustalili, że za przestępstwami stoi 30-latek, który obecnie przebywa za kratami celi ze względu na popełnienie innych przestępstw i w miniony poniedziałek udali się do Aresztu Śledczego w Świdnicy. W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. 30-latek stanie więc kolejny raz przed sądem. W więzieniu może spędzić dodatkowo 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
3
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
31%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group