Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2714
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Już wkrótce Noc Bibliotek pod Atlantami

Poniedziałek, 30 maja 2016, 15:50
Aktualizacja: Wtorek, 31 maja 2016, 14:20
Autor: red
Wałbrzych: Już wkrótce Noc Bibliotek pod Atlantami
Fot. organizatorzy
W najbliższą sobotę 4 czerwca w bibliotekach w całym kraju odbędzie się Noc Bibliotek – akcja promująca czytelnictwo oraz placówki związane z książką.

„Biblioteka pod Atlantami” zaprasza do świętowania w głównej siedzibie (Rynek 9) od godz. 18.00. Będzie rodzinnie. Odbędą się tam warsztaty plastyczne w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym oraz atrakcje na świeżym powietrzu. Wszystko inspirowane „Alicją w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla – w bibliotece i jej otoczeniu spotkać będzie można zobaczyć Szalonego Kapelusznika, Białego Królika, Królową Kier i oczywiście Alicję. Kulminacyjnym punktem będzie spektakl w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA.

Zapisy na warsztaty i więcej informacji pod numerem telefonu: (74) 648 37 07. Liczba miejsc ograniczona.

Dorośli od godz. 22.00 mogą wziąć udział w mrożącym krew w żyłach nocnym zwiedzaniu Biblioteki pod Atlantami połączonym z fabularną grą literacką, opartą na „Ciemno prawie noc” Joanny Bator. Biblioteczny budynek jest jednym z miejsc akcji tej mrocznej powieści. Uczestnicy przemierzać będą zabytkową kamienicę pod Atlantami od piwnic aż po strych, klucząc wśród niezliczonych korytarzy i zapomnianych przejść, rozwiązując zagadkę zaginionych pereł Księżnej Daisy. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w loterii, w której wylosować można podwójną wejściówkę na nocne zwiedzanie Zamku Książ.

Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu: (74) 648 37 03, e-mail: rsi@atlanty.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group