Wałbrzych: Kadeci Górnika nie sprostali Śląskowi

Wtorek, 20 marca 2012, 11:35
Aktualizacja: 11:35
Nasi młodzi koszykarze ulegli na własnym parkiecie Śląskowi Wrocław 72–111.

Zespół Górnika chciał się zrehabilitować za wysoką porażkę, jakiej doznał we Wrocławiu.

Pierwsza kwarta sobotniego pojedynku była bardzo zacięta. Wałbrzyszanie ustępowali rywalowi głównie warunkami fizycznymi, ale przez pierwszych 10 minut walczyli dzielnie. W drugiej kwarcie zaznaczyła się przewaga Śląska. Zespół gości powiększał różnicę z minuty na minutę. Wystarczy powiedzieć, że po 2 kwartach Śląsk prowadził już wyraźnie 58-28. W trzeciej i czwartej kwarcie mecz miał bardziej wyrównany charakter, ale wynikało to z faktu, że trener gości dał pograć rezerwowym. Najskuteczniejszym koszykarzem Śląska był wychowanek biało-niebieskich Dawid Kołkowski, który zdobył 22 punkty.

Górnik: Krzymiński 25, Szymanowski 13, Kołaczyński 11, Szmidt 9, Kowalski 6, Balcerzak 4, Jarosiński 2, Durski 2.