Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2468
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kłamał, że go okradli

Czwartek, 20 października 2016, 15:23
Aktualizacja: 15:27
Autor: red
Wałbrzych: Kłamał, że go okradli
Fot. KMP Wałbrzych
34–latek powiadomił policjantów z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, że został okradziony. Jak się okazało po sprawdzeniu i zebraniu przez funkcjonariuszy całego materiału dowodowego, do przestępstwa nie doszło.

W minioną niedzielę policjanci z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu przyjęli zawiadomienie od 34-latka dotyczące kradzieży telefonu komórkowego, pieniędzy oraz dekodera. Straty pokrzywdzony oszacował na na blisko 7 tysięcy złotych. W trakcie zeznań mężczyzna wskazał, iż sprawcą tego przestępstwa jest jego konkubina. Funkcjonariusze od razu podjęli czynności w tej sprawie. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na ustalenie faktycznego przebiegu zdarzenia. Okazało się, że do kradzieży nie doszło. Kłótnia pomiędzy partnerami skłoniła 34-latka do zawiadomienia organów ścigania o popełnionym przestępstwie. Mężczyzna chcąc w ten sposób zemścić się na swojej konkubinie sam wpadł w tarapaty i został ukarany.

Kto zawiadamia o przestępstwie lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group