Czytających: 5157

Wałbrzych: Klasa okręgowa: Juventur minimalnie lepszy od Gromu

Sobota, 8 maja 2010, 21:28
Aktualizacja: Niedziela, 9 maja 2010, 10:26
Grzegorz Bachmatiuk (przy płlce) doznał kontuzji i już w 23. minucie musiał opuścić boisko
Piłkarze Juventuru kontynuują świetną passę w rozgrywkach klasy okręgowej. Tym razem podopieczni Mariana Bacha pokonali po bardzo wyrównanym meczu Grom Witków 1–0. Gola decydującego o zwycięstwie gospodarzy zdobył Sebastian Szkudlarek.

Początek meczu był wyrównany. Obie drużyny starały się szanować piłkę i unikać niepotrzebnych strat. W 5. minucie po rzucie rożnym po raz pierwszy bramce strzeżonej przez Jasińskiego zagrozili goście, ale golkiper Juve był na posterunku. Już minutę później nieporozumienie w szykach gospodarzy, ale na szczęście Grom nie wykorzystuje tej okazji. W tym okresie w drużynie gospodarzy najlepiej prezentował się Edward Chałupka, który starał się rozrywać defensywę gości i siał największy zamęt w szerach obronnych Gromu.

W 23. minucie kontuzji doznaje Grzegorz Bachmatiuk i w jego miejsce na murawie melduje się Dariusz Dydrych. W 24. minucie Starczukowski mocno uderza z rzutu wolnego. Błąd popełnia bramkarz Gromu, który wypuszcza piłkę wprost pod nogi Chałupki, ale pomocnik Juventuru fatalnie pudłuje. W 32. minucie Damian Dudek przechwytuje piłkę w środkowej strefie boiska. Zagrywa ją do Marcina Mrozowskiego, ale tego ostatniego uprzedzają obrońcy Witkowa. W 37. minucie Juve przeprowadza decydującą akcję meczu. Tomasz Jastrzębowski zabiera futbolówkę jednemu z graczy Gromu, dośrodkowuje w pole karne. Do piłki dopada Chałupka. Jego uderzenie broni bramkarz, ale przy dobitce Sebastiana Szkudlarka jest już bezradny. 1-0 dla Juve.

W drugiej połowie początkowe 15. minut należało do przyjezdnych, którzy chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Piłkarze Gromu mieli jednak olbrzymie problemy ze sforsowaniem defensywy wałbrzyszan, którą to formacją kapitalnie kierował Błażej Gromniak. W 53. minucie niepewną interwencję Jasińskiego mogli wykorzystać goście, ale zabrakło zdecydowanie ich najlepszemu strzelcowi Przemysławowi Klocowi. W kolejnych minutach trener Bach dokonuje dwóch zmian. Za Mrozowskiego wchodzi Marcinkowski, a za Sebastiana Szkudlarka jego brat Kamil Szkudlarek.

Marcinkowski parę minut po wejściu na plac gry mógł wpisać się na listę strzelców, ale po dośrodkowaniu Chałupki fatalnie spudłował. W 70. minucie za Damiana Dudka pojawia się na murawie jego młodszy brat Dominik. W 78. minucie znów przed szansą zdobycia gola staje Marcinkowski, ale jego uderzenie jest niecelne. Goście starają się jeszcze odwrócić losy pojedynku. W 80. minucie dobrą interwencją po rzucie wolnym dla Gromu popisuje się Jasiński. Końcowe minuty to ostatnie szanse dla obu ekip. Najpierw Jasiński pewnie łapie piłkę po rzucie wolny, a Starczukowski w akcji zainicjowanej przez Maricnkowskiego strzela nad poprzeczką.

Juventur Wałbrzych – Grom Witków 1-0 (1-0)

Juventur: Jasiński – Stawicki, Gromniak, Bachmatiuk (23’ Dydrych), S.Szkudlarek (61’ K.Szkudlarek) – Cupiał, Starczukowski, Damian Dudek (70’ Dominik Dudek), Chałupka – Mrozowski (57’ Marcinkowski), Jastrzębowski