Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2139
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna policyjna akcja

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 października 2010, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: red
Funkcjonariusze przeprowadzili kolejną akcję, mającą na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach. Wprawdzie statystyki wypadły lepiej niż poprzednio, ale wciąż wielu kierowców i pieszych łamie przepisy kodeksu drogowego.

Policjanci wałbrzyskiej drogówki ponownie zajęli się bezpieczeństwem pieszych.

Podczas kilkugodzinnej akcji na naszych drogach i ulicach funkcjonariusze ujawnili 31 wykroczeń. Największymi i powtarzającymi się grzechami u kierowców są nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie przed lub na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Piesi najczęściej łamią przepisy przechodząc przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze drogówki 17 razy sięgali po blankiety mandatów karnych, a w dwóch przypadkach w stosunku do kierujących skierowali wnioski do sądu grodzkiego. W 6 przypadkach zastosowali pouczenia.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kierowiec 2-10-2010 15:46
Poprawianie bezpieczeństwa w oczach naszych policjantów to wystawianie mandatów!!! A co z pouczeniem????
~migacz 2-10-2010 21:33
uwierz mi że mandat jest pouczeniem bo najgorszą kara jest spojrzeć w oczy rodzicą dziecka przejechanego przez siebie podczas wyprzedzania na przejściu dla pieszych
~statystyka na pokaz !!! 3-10-2010 9:24
niech ktoś się wybierze na prowincje i spróbuje przejść na drugą stronę drogi tranzytowej , nierealne kierowcy mają w dupie pieszych dopiero jak kogoś zabiją jejku ratuj - policji nie uświadczy, pierwszy tydzień szkoły ale to jest na hasło bezpieczna droga do szkoły a potem pieszy radź sobie sam. te szumne akcje mnie rozpie....... bzdura !!!
~ 3-10-2010 14:35
Do tych wykroczeń dodał bym jeszcze głupie matki z wózkami, które najpierw wjeżdżają wózkiem na jezdnie, a dopiero później się rozglądają czy nic nie jedzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group