Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5927
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kombinują na różne sposoby

Sobota, 9 października 2021, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Kombinują na różne sposoby
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 38–letniego mieszkańca naszego miasta, który w listopadzie zeszłego roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem pracowników ogólnopolskiej firmy udzielającej pożyczek. W czwartek kolejny zarzut oszustwa usłyszał również 18–latek. Podejrzany w ostatnim czasie wyłudzał sprzęt elektroniczny okazując kontrahentom podrobione blankiety wpłat bankowych.

38-latek został zatrzymany w czwartek nad ranem przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Policjanci walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 25 listopada zeszłego roku podejrzany zawarł z parabankiem umowę pożyczki na kwotę 900 złotych, wiedząc że nie zamierza jej spłacać. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu postawili również kolejny zarzut 18-latkowi, który kilka dni wcześniej został przez nich zatrzymany za wyłudzenia od swoich kontrahentów sprzętu elektronicznego. Policjanci ustalili, że młody wałbrzyszanin 4 października oszukał w ten sam sposób kolejną osobę. 37-letni pokrzywdzony po okazaniu przez podejrzanego podrobionego blankietu wpłaty, wydał mu laptopa o wartości ponad 1400 złotych.

Obaj sprawcy przestępstw przyznali się do popełnionych czynów i odpowiedzą teraz przed sądem. Za oszustwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group