Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3320
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert życzeń melomanów

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 31 stycznia 2015, 16:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 lutego 2015, 15:47
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Filharmonii Sudeckiej odbył się tradycyjny już koncert życzeń melomanów, do którego repertuar wybierany był spośród propozycji nadesłanych i zgłoszonych przez słuchaczy. Wałbrzyscy melomani postawili w tym roku na taniec, a koncert otrzymał tytuł "Tanecznym krokiem przez świat".

W programie koncertu znalazły się między innymi takie utwory jak Habanera z opery "Carmen" Bizeta, walc "Wiedeńska krew" Straussa, "Tańce słowiańskie" Dworzaka, "Taniec z szablami" Chaczaturiana, a także "Błękitna rapsodia" i suita "Porgy and Bess" Gershwina. Podczas koncertu zaprezentowane zostały także kolędy w wykonaniu Chóru Filharmonii Sudeckiej. Był to pierwszy występ filharmonicznego chóru przed szeroką publicznością.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej dyrygował Jerzy Kosek a jako solista wystąpił Piotr Łukaszczyk - absolwent klasy fortepianu dra Michała Szczepańskiego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wielokrotny zdobywca prestiżowych nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, solista i kameralista. O prezentowanych podczas koncertu utworach i ich kompozytorach opowiadała licznie zgromadzonej publiczności Krystyna Swoboda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kuba 31-01-2015 20:31
Super! Widzę, że zacznę chodzić i słuchać tą muzykę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group