Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6459
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koneserzy zabawek

Czwartek, 28 kwietnia 2022, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Koneserzy zabawek
Fot. KMP Wałbrzych
W ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w miniony poniedziałek koło południa na gorącym uczynku kradzieży wpadło czterech młodych mieszkańców naszego miasta w wieku 19–20 lat, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli z jednego ze sklepów w wałbrzyskiej galerii handlowej różnego rodzaju zabawki.

W poniedziałkowe popołudnie czterech młodych mężczyzn ukradło ze sklepu zabawki o wartości ponad 1200 złotych. Będący w pobliży galerii handlowej przy ul. 1 Maja funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy, widząc uciekające osoby, ruszyli w pościg i zatrzymali wszystkich podejrzanych kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Odzyskali całe skradzione mienie w stanie nienaruszonym. Były to między innymi hulajnogi. Przy jednym z 20-latków znaleźli także narkotyki w postaci marihuany.

Wraz z całą czwórką wałbrzyszan wpadła także ich znajoma – 17-latka. Młoda kobieta była poszukiwana za popełnione wcześniej jako nieletnia czyny karalne i trafiła już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Goździkowie.

W toku prowadzonych dalszych czynności mundurowi z drugiego komisariatu postawili podejrzanym kolejne zarzuty. Jednemu z nich - kradzieży kolejnych zabawek o wartości 700 złotych w tym samym sklepie, a trzem innym - kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii, gdzie straty oszacowane zostały na kwotę 4,5 tysiąca złotych,

Wszyscy podejrzani za kradzieże sklepowe, a jeden z nich za posiadanie narkotyków, odpowiedzą teraz przed sądem. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
4
57%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group