Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3357
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Konkursowo w boguszowskim Gimnazjum

Czwartek, 19 maja 2016, 14:34
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Konkursowo w boguszowskim Gimnazjum
Fot. użyczone
W Gimnazjum nr 1 w Boguszowie–Gorcach odbyła się uroczysta gala podsumowująca działania, które są etapem przedsięwzięć w ramach uzyskania przez szkołę certyfikatu Społecznego Opiekuna Zabytków nad Kościołem Polskokatolickim pw. św. Pawła Apostoła w Boguszowie – Gorcach.

W celu uzyskania tego zaszczytnego tytułu, młodzież wraz z nauczycielami podjęła szereg różnorodnych prac, które zacieśniły współpracę szkoły z Parafią. Jedną z nich było zorganizowanie międzygminnych konkursów: „Poznajemy zabytki Boguszowa – Gorc” oraz „Moje spojrzenie na Kościół Polskokatolicki pw. św. Pawła Apostoła w Boguszowie - Gorcach". Oba konkursy zostały objęte honorowym patronatem: starosty wałbrzyskiego Jacka Cichury, przewodniczącej Rady Miejskiej Boguszowa– Gorc Sylwii Dąbrowskiej oraz Kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu Jana Zwierko.

Wpłynęło łącznie ponad 30 prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi, w tym również prezentacje multimedialne i prace fotograficzne. Zauważenia w postępowaniu konkursowym wymaga udział młodzieży z Radzionkowa – miasta partnerskiego Boguszowa – Gorc, która akurat gościła w boguszowskim gimnazjum w ramach międzyszkolnej wymiany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group