Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolują kierowców

Piątek, 2 sierpnia 2019, 6:47
Aktualizacja: 14:53
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolują kierowców
Fot. KMP Wałbrzych
Dbając o bezpieczeństwo podróżujących oraz pieszych w środę na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili dwie akcje: „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze” i „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na agresywne zachowania kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, nieustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz na inne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy oraz bezpieczeństwo samych pieszych.

28 zaangażowanych do działań funkcjonariuszy skontrolowało 92 pojazdy i ujawniło 82 wykroczenia. 32 związane były z nadmierną prędkością, 18 dotyczyło niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej, 16 nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych. Mundurowi ujawnili także po jednym wykroczeniu związanym z nieprawidłową zmianą pasa ruchu i nieprawidłowym wyprzedzaniem oraz dwa naruszenia dotyczące przejeżdżania linii ciągłej. W trakcie działań policjanci odebrali elektronicznie 5 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów oraz zatrzymali kierującemu 35-latkowi prawo jazdy za jazdę samochodem osobowym po spożyciu alkoholu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group