Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5157
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradli kable na potęgę

Sobota, 19 listopada 2022, 6:34
Autor: red
Wałbrzych: Kradli kable na potęgę
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych zatrzymali dwóch mieszkańców naszego miasta. Mundurowi ustalili, że to 22 i 27–latek w tym roku popełnili serię przestępstw związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm.

Funkcjonariusze otrzymywali od lutego tego roku, co jakiś czas, zgłoszenia o popełnionych przestępstwach związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych na terenie naszego miasta. Prowadząc działania operacyjne ostatecznie mundurowi wytypowali, kto jest odpowiedzialny za dwadzieścia cztery tego typu czyny, gdzie straty w wyniku zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej w różnych miejscach wyniosły dokładnie 77 tysięcy złotych.

We wtorek wieczorem mundurowi zatrzymali dwóch podejrzanych w tej sprawie – 22 oraz 28-latka. Obaj wpadli w ręce policjantów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Z ustaleń policjantów wynika, że kradzieży, a przy tym do uszkodzenia przewodów telekomunikacyjnych i spowodowania zakłócenie działania części sieci, mężczyźni dokonywali w okresie od 13 lutego do 31 października tego roku.

Za popełnione przestępstwa obaj odpowiedzą teraz przed sądem. 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, a 27-latkowi 12 lat więzienia w związku z działaniem w warunkach recydywy. Decyzją Prokuratury, podejrzani objęci zostali dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
7
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group