Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradli muł węglowy

Wtorek, 4 października 2022, 10:33
Aktualizacja: 11:05
Autor: red
Wałbrzych: Kradli muł węglowy
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch 41–letnich mieszkańców naszego miasta zostało zatrzymanych w miniony piątek przez wałbrzyskich policjantów. Obaj odpowiedzą za usiłowanie kradzieży mułu węglowego usytuowanego na terenie jednego z przedsiębiorstw na Sobięcinie.

30 września przed godziną 11:00 przedstawiciele jednej z firm mających swoją siedzibę na terenie przy ul. Karkonoskiej zgłosili funkcjonariuszom zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy, że dwóch mężczyzn, po wykopaniu, a następnie zapakowaniu w worki, próbuje wywieźć z terenu przedsiębiorstwa muł węglowy.

Na miejscu pracownikom udało się ująć jednego z wałbrzyszan na gorącym uczynku przestępstwa, drugi natomiast uciekł. Przeprowadzone w kolejnych godzinach przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu działania operacyjne, doprowadziły do zatrzymania i drugiego ze sprawców usiłowania kradzieży jeszcze tego samego dnia. W toku wykonanych czynności mundurowi odzyskali skradzione mienie, którego wartość oszacowana została na kwotę 1600 złotych i zabezpieczyli narzędzia służące do popełnienia czynu zabronionego.

Dwaj 41-letni wałbrzyszanie już usłyszeli zarzut i staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
10
40%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
8
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group