Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4069
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradli prąd

Środa, 18 grudnia 2019, 7:36
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 7:23
Autor: red
Wałbrzych: Kradli prąd
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu troje mieszkańców naszego miasta. Przypominamy, że nielegalne podłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wałbrzyscy policjanci, weryfikując otrzymane informacje, trafili do trzech mieszkań na terenie Wałbrzycha, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem troje zatrzymanych doprowadziło prąd do swoich mieszkań. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firm dostarczających energię, którzy dokonali również stosownych pomiarów.

Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
2
18%
Złości
5
45%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group