Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5606
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradzież mają we krwi

Niedziela, 26 grudnia 2021, 8:14
Autor: red
Wałbrzych: Kradzież mają we krwi
Fot. KMP Wałbrzych
W tym tygodniu wałbrzyscy policjanci ustalili sprawców przestępstw przeciwko mieniu. Dwoje podejrzanych – poszukiwana kobieta w wieku 22 lat oraz 38–latek – zostało zatrzymanych. Trzeci ze sprawców – 21–latek – odsiaduje już wyrok za podobne przestępstwa i obecnie przebywa w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie.

W środę funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu pracując nad sprawami związanymi z kradzieżami sklepowymi ustalili, że 21-latek, który kilka tygodni temu trafił już za popełnione przestępstwa do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie, gdzie czeka na osadzenie w zakładzie karnym, na początku tego roku dwukrotnie dokonał kradzieży artykułów cukierniczych w jednym z marketów w centrum naszego miasta. Wartość strat oszacowana została na kwotę 1100 złotych. Młody wałbrzyszanin przyznał się do popełnionych czynów i po raz kolejny odpowie przed sądem.

Tego samego dnia policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 22-letnią wałbrzyszankę. Kobieta była poszukiwana celem osadzenia w zakładzie karnym również za te same przestępstwa i ponad 4 miesiące spędzi w więzieniu. Dodatkowo następnego dnia funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udowodnili młodej mieszkance naszego miasta, że 18 listopada tego roku w jednym ze sklepów w galerii handlowej przy ul. 1 Maja ukradła kurtki, torebki, a także pierścionek, a straty wyniosły ponad 800 złotych. Podejrzana złożyła wyjaśnienia i przyznała się do kolejnego popełnionego przestępstwa.

W czwartek natomiast funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o ujęciu przez pracowników placówki handlowej przy ul. Mazowieckiej w Wałbrzychu na kradzieży kosmetyków 38-latka. Prowadzący postępowanie policjanci ustalili, że podejrzany jest odpowiedzialny za szereg takich samych czynów, gdzie straty oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 600 złotych. Wałbrzyszanin przyznał się do winy, usłyszał już zarzut i stanie teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzieże sklepowe grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
27%
Złości
8
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group